Tahir Özgür “IŞIK ATÖLYESİ” 4-5-6-7 Şubat 2017 tarihlerinde Trabzon FOTOGRAFEVİ Derneğinde

Tahir Özgür “IŞIK ATÖLYESİ” 4-5-6-7 Şubat 2017 tarihlerinde Trabzon FOTOGRAFEVİ Derneğinde

Dört güne yayılacak olan Tahir Özgür‘le “IŞIK ATÖLYESİ”,  4-5-6-7 Şubat 2017 tarihlerinde Trabzon FOTOGRAFEVİ Derneği organizasyonu olarak Trabzon’lu fotoğraf severlerle ikinci kez buluşuyor.  Katılımcılara 4 ve 5 Şubat’ta ileri düzeyde  teorik+ uygulamalı IŞIK bilgisi eğitimi ve 6-7 Şubat ‘ta da Işıkla KOMPOZİSYON eğitimi verilecektir.

Siz de katılın ve mükemmel fotoğraflar çekin.

ATÖLYE :  4 Şubat cumartesi  akşamı başlayacak ileri düzeyde  teorik eğitimin ardından ,  5 Şubat Pazar günü uygulamalı çekim gezisine gidilecek, fotoğraf çekim gezisinde detaylı çekim kritikleriyle gelişim sağlanacaktır. 7 -8 Şubat akşamları IŞIKLA KOMPOZİSYOn dersleriyle uygulamalardaki başarı en üst düzeye çıkarılacaktır.Uygulamalı olan bu atölyeye mutlaka fotoğraf mekinenizle katılmalısınız. Sınırlı sayıda katılımcı alınacağından atölyeye kayıt yaptırmakta acelen ediniz.

Kayıt ve detaylı bilgi için: 05324089667

ATÖLYE akışı

4 Şubat 2017 Cumartesi 18:00-20:00 -Teorik IŞIK eğitimi

5 Şubat 2017 Pazar -Tüm gün fotoğraf çekimleri ve değerlendirme gezisi

6 Şubat 2017 Pazartesi -IŞIKLA kompozisyon eğitimi

7 Şubat 2017 Salı -IŞIKLA kompozisyon eğitimi ve kritik değerlendirmeler

NOT : Usta eğitmen TAHİR ÖZGÜR’ün yönetiminde yapılacak bu atölyede , katılımcıların eğitim ihtiyaçlarına göre eğitim akışında farklılıklar olabilmektedir. 4 günlük tüm atölye için derneğe bağış bedeli 250TL dir.

 

Tahir Özgür

Tahir ÖZGÜR – EFIAP (Excellence-FIAP)  HAKKINDA;

Tahir ÖZGÜR – EFIAP (Excellence-FIAP) Hatay’da doğdu. Çan, Ezan, Hazzan sesleri ile büyüdü. Kilise bahçesinde top, cami bahçesinde misket oynadı. Papaz, ” Bre yaramazlar haydin be buradan” İmam ise, “Allah’ın evinde oyun oynanır mı? Sizi bir yakalarsam” diye kovaladı onları. Çocukluğunda bir Ermeni kıza aşık oldu. Hıristiyan arkadaşlarıyla bahçelerden portakal çaldı. Hayali olan mesleği yapıyor.

Gazeteci…Televizyoncu… Yıllarca fotoğrafı haberde yan unsur olarak gördü. Bir de baktı ki, “Fotoğraf Yaşamın Ta Kendisi” Hem de en gerçek haliyle yaşamın kendisi. Uluslararası ve ulusal yarışmalarda, 4’i Altın madalya,olmak üzere çeşitli ödüller aldı.

Zonguldak’da maden ocaklarında çektiği Madenci Fotoğrafları UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası ilan edilen ve dünyanın en saygın müzelerinden birisi olan Ruhr Müzesi’ne kabul edildi ve müzenin kataloğunda 7 adet fotoğrafı yer aldı.

Dünyanın en büyük sanatsal materyal üreticisi olan Hahnemuhle’nin 425. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği uluslararası yarışma da, Karadeniz’in dağ köylerinde çektiği fotoğrafı Hahnemuhle Kolleksiyonu’na kabul edildi ve Dünya Fotoğraf Fuarı Photokina’nın açılışı başta olmak üzere 12 ülke de sergilendi.

Birleşik Arap Emirlikleri tarafından düzenlenen, ve Ansel Adams’e ithaf edilen,en yüksek katılımlı fotoğraf yarışmasında Grand Prize seçildi ve FİAP Altın Madalya kazandı.

Türkiye’nin gerçek anlamdaki son göçerleri olan Sarıkeçililer’in hayatını uzun süren çalışmalardan sonra foto öykü yaptı. Sarıkeçililer: Yarınsızlığa Göç. Bu çalışması ile National Geographic Fotoğraf Yarışması’nda ikinci oldu.

Çok ama çok önemsediği Sami Güner Kupası’nı kazandı. “Hayatımın en anlamlı ödülü” dediği, Altın Kamera’da ise 5 kez başarılı olarak Altın Kamera’nın sahibi oldu. Yurt içi ve yurt dışında 32 kişisel sergi açtı, çok sayıda gösteriler yaptı. Kültür ve sanat bienallerinde eserleri yer aldı,bir çok karma sergiye katıldı.

Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (International Federation of Photographic Art) EFİAP (Excellence-FİAP) ünvanını aldı.

Fotoğraflarını www.tahirozgur.com isimli sitesinde paylaşıyor. Yaşamı ve insanı fotoğraflıyor. Öykülerin fotoğrafını çekmeye çalışıyor. …Ve çektigi fotoğraflar ile dünyayı değiştirmek istiyor.

Tahir Özgür Fotoğraflarından:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın