Osman Zeki Demirkale “Çeşitleme” adlı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi 6 KASIM’da Trabzon Fotoğrafevi’nde

06 KASIM 2014 perşembe akşamı 18:30 da  Osman Zeki Demirkale “Çeşitleme” adlı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi ile başlıyoruz.

Osman Zeki Demirkale

Fotoğrafevi mekan hazırlıkları devam ediyor. Üye kayıtları ve
takım kayıtları 06 KASIM 2014 perşembe akşamı 18:30 daki  Osman Zeki Demirkale “Çeşitleme” adlı sunumu sonrasında başlıyor. Sunumun ardından “FOTOĞRAF KATEGORİLERİ” etkinliği  ile devam edecektir.

Not:Üyeler haricindeki izleyici girişlerinde MİSAFİR kartı temin edinilmesi gerekmektedir.

Adres: Kunduracılar Caddesi Dedoğlu Sokak No:7 K1 Trabzon

OSMAN ZEKİ DEMİRKALE Hakkında;

Osman Zeki DEMİRKALE 1947 Trabzon doğumlu.Trabzon lisesi 1963-1964 ‘te mezun oldu.1969-1970 te de Güzel Sanatlar Akademisi,

Nurullah Berk atölyesinde bir yıl kadar devam etmiş ve Adnan Çoker atölyesinden mezun oldu.

Birçok eğitim kurumunda ve K.T.Ü resim bölümünde hocalık yaptı.2000 de bu kurumdan emekli oldu.

Burhan Uygur,Mustafa Ata ,Mehmet Özer, Muzaffer Akyol,İlhami Atalay gibi sanatçılarla çalışmalarını omuz omuza sürdürmüştür.Çalışmalarını özel atölyesinde sürdüren Demirkale kişisel beş sergisi yanında çok sayıda karma resim sergilere katılmış tır. Fotoğraf dalında dört kişisel sergi açmış ve birçok karma fotoğraf sergilerine katılmıştır.

1975 ilk Trabzon Sanatçıları derneği kurucuları arasında yer almıştır.Trabzon tanıtım sergilerine son olarakta İstanbul M.K.M de “Trabzondan yolu geçen sanatçılar sergisine “katılmıştır.

Resim sanatı yanında fotoğraf sanatı alanındada önemli çalışmaları ve bu alandada dört adet sergi oluşturmuştur.Ayrıca fotoğraf eğitimi çalışmalarında da önemli katkılar vermiştir.

Halen kendi atölyesinde çalışmalarını tuval üzerine Yağlı boya ve acrilik boya tarzında sürdürmektedir.Birçok özel koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

osman zeki demirkale
Osman Zeki Demirkale

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın