İleri Düzey Fotoğraf Atölyesi

MART 2018-ARALIK2018

M Fototim Şenol Erdener’le ileri düzey fotoğraf atölyemiz; üyelerimizin gelişimine destek olacak, uzun soluklu bir eğitim içermektedir.

Atölye süresince teorik ve pratik fotoğrafçılık uygulamalarına ek olarak photoshop eğitimi de verilmektedir. İleri düzeyde kompozisyon gelişimini, ışık bilgisi ve dijital düzenleme bilgisi ile destekleyerek eksiksiz bir gelişim hedeflenmektedir. Teorik eğitimlere eklenen “Fotoğraf Okumaları”ve “Fotoğraf Seçmek” dersleri de bu gelişime farklı bir değer katmaktadır.

 Not: Eğitimler Cumartesi ve Pazar günleri planlanarak yapılmaktadır.

 

 

MFototim Şenol Erdener Hakkında;
Yönetici olarak kozmetik sektöründe çalışmakta.Evli bir oğul ve üç kız babasıdır. Karadeniz Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu, yönetici ve fotoğrafçıdır.
Fotoğraf çekmeye, ortaokul yıllarında analog dönemde WERA marka fotoğraf makinesi ile başladı.
İzmir Amatör Fotoğrafçılar Derneği İZAFOD ve Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği FOTOFORUM üyeliklerini sürdürdü. TRAFOT fotoğraf topluluğunun kuruculuğunda yer almıştır. Halen Trabzon Fotoğrafevi Derneği KURUCUSU ve üyesidir. fototim.org fotoğraf paylaşım sitesini 2010 yılında kurdu ve gönüllü olarak halen yönetmektedir.
Çeşitli ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceleri ve sergilemeleri oldu.İlk kişisel sergisini 2010 Mayıs’ında Trabzon Sanatevi’nde “Ve Zaman Durdu” ve ikinci kişisel sergisini 2010 Kasım ayında İstanbul Fotoğraf Merkezinde “Işık Sız” adıyla Leica Galeri’de açtı. Fotoğrafları çeşitli karma sergilerde yer aldı. Pek çok fotoğraf sunumu/gösterisi farklı mekanlarda izlendi.
2011 yılından beri özel olarak veya STK larda FOTOĞRAF Eğitimleri vermeye devam etmektedir. İleri fotoğraf eğitimi içeren workshopları yönetti. Fotoğrafçılara dijital fotoğraf işleme program eğitimleri verdi.
Fotoğraf yarışmalarında JÜRİ üyeliği yaptı. Fototim’deki göreviyle, fotoğrafçılığın gelişimine yaptığı katkılarla M-FOTOTİM ünvanına layık görüldü.
Trabzon’da tüm fotoğrafçıların, fotoğraf derneklerinin, kulüplerin ihtiyaçlarını hedefleyerek ve Trabzon’un fotoğrafça buluşma noktası olmasını amaçladığı Trabzon FOTOGRAFEVİ‘ni 2014 yılında kurdu.
2016 Ekim ayında STK olarak faaliyetlerine devam edecek olan, Trabzon Fotoğrafevi Derneği’nin Kurucu üyesi oldu.
2017 de Trabzon Şehir müzesine 7 adet fotoğrafı kabul edildi ve halen sergilenmektedir. Profesyonel özel gün fotoğrafçılığı ve ticari katalog, web çekimleri ile sektörde hizmet vermektedir. 
Trabzon’da yaşıyor ve fotoğrafa olan büyük sevgisini paylaşmaya devam ediyor.

www.senolerdener.com

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın