Halil Aktaş “MEKTUP” adlı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi 30 Ekim’de Trabzon Fotoğrafevi’nde

30 Ekim 2014 perşembe akşamı 18:30 da  Halil Aktaş “MEKTUP” adlı Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi ile başlıyoruz.

Halil Aktaş "MEKTUP" sunumu

Fotoğrafevi mekan hazırlıkları devam ediyor. Üye kayıtları ve
takım kayıtları 30Ekim 2014 perşembe akşamı 18:30 daki  Halil Aktaş “MEKTUP” adlı sunumu sonrasında başlıyor. Sunumun ardından Şenol Erdener ile “FOTOĞRAF OKUMALARI” etkinliği  sizlerle olacak ve finalde bilgi almak isteyen misafirlerimize  etkinliklerimiz hakkında bilgilendirmeler yapılacaktır.

Adres: Kunduracılar Caddesi Dedoğlu Sokak No:7 K1 Trabzon

Sunum hakkında KISA KISA;

“Mektup” – Halil Aktaş

Fotoğraf için,son zamanlarda, makinemi elime alıp fotoğrafçı arkadaşlarımın peşine takılmayı bırak kendi başıma bile bir yerlere gittiğim yok denecek gibi bir şey.Hadi geçen iki sene boyunca dernek yöneticiliği görevi nedeniyle işim başımdan aşkındı,seyahatlerim çoktu ,şimdi o da yok, ama gene de çok sık çıkamıyorum fotoğrafa.Ama bir çıktıysam var ya,deniz kenarında, güzel havada ,derin bir nefes alıp ciğerlere oksijen doldurmak gibi geliyor bana fotoğraf çekmek. İş güç yoğundu, çok seyahat ediyordum, dedim ya … Bende ne yapıyordum? Nereye gitsem, makinemi yanıma alıyordum.Hani eve iş getirilmez derler ya…

İş için Türkiye’nin bir çok yerine gittim,ve gittiğim her işe de fotoğraf makinemi götürdüm,eve iş getirir gibi.Hep derim ben,fotoğraf çekmek hayat koşturması içinde benim için nefes almak gibidir.Bu koşuşturmalarım arasında bir iki saatte olsa mutlaka fotoğrafa ayırmaya çalıştım. Tebrik kartları atardık hani hatırlarsınız,bayramlarda,yılbaşında eskiden.Ben de gittiğim her yerlerde çektiğim fotoğraflarla sunumumu hazırlarken, sizlere bir tebrik kartı zarfa koyup sizlere yolluyor gibi hissettim .

Diyarbakır’dan Sakarya’ya,İzmir’den Samsun’a,Adana’dan Eskişehir’e bir çok iş gezisinden getirdiğim fotoğraflarımı, size gönderdim bu fotoğraf sunumumda. En içten duygularımla …

Halil AKTAŞ Hakkında;

1972 Gümüşhane doğumlu.İlk orta eğitimini Trabzon’da, Liseyi İzmir’de ve arkasından tekrar Trabzon’da Tıp fakültesini okudu. Meslek yaşamının 18.yılında. 6 yıldır Akçaabat’ta aile hekimi olarak görev yapıyor. Evli bir kız babası. Fotoğrafa beş yıldır ilgi duyuyor,amatörce çekimler yapıyor.Fotoğrafa ayırdığı zamanları kendisi için hayattan aldığı nefes olarak tanımlıyor.

Halil Aktaş
Halil Aktaş

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın