FARUK AKBAŞ ile FUJIFILM X-BUS X-WORKSHOP 20-21 MAYIS’ta TRABZON’DA

Fujifilm Türkiye ekibi Faruk Akbaş ile 20-21 Mayıs’ta şehrimize ve Trabzon FOTOGRAFEVİ’ne geliyor.

PROGRAM içeriği:

20 Mayıs 2016 Cuma 19:00 -20:30 FARUK AKBAŞ  “İyi Fotoğrafın Sırları” eğitim semineri ve söyleşisi

YER: Trabzon FOTOGRAFEVİ Kunduracılar Cad. Dedeoğlu Sok. No:7 Kat 1 Trabzon

21 Mayıs 2016 Cumartesi 10:30 – 16:30 FUJIFILM X-BUS -FARUK AKBAŞ ileX-WORKSHOP uygulamalı çekim eğitimi

YER: Faroz Limanı Balıkçı Barınağı / Yalı Mh. Merkez Trabzon

Fujifilm Türkiye ülkemizde amatör fotoğrafçılığın gelişmesi için gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini ekliyor ve Türkiye’nin önde gelen gezi ve belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş ile Fujifilm Türkiye’nin deneyimli eğitim kadrosunu bir araya getiren “X-Büs” ile Türkiye turuna çıkıyor. Fujifilm X-Büs 29 Nisan’da İstanbul’dan yola çıkıyor ve yaklaşık 7.000km yol yaptıktan sonra 04 Haziran’da İstanbul’a dönüyor.

Faruk Akbaş ile Gezi ve Belgesel Fotoğrafçılığı X-Workshop

Trabzon’u gezerken Fujifilm X gövde ve XF objektiflerini tüm gün sınırsızca denemek ve Faruk Akbaş’tan “Gezi ve Belgesel Fotoğrafçılığında İyi Fotoğrafın Sırları”nı öğrenmek ister misiniz? Faruk Akbaş 30 yılı aşkın tecrübesi  ile katılımcılara sahada uygulamalı olarak “Gezi ve Belgesel Fotoğrafçılığında İyi Fotoğrafın Sırları”nı anlatacak. Uygulamalı örneklerle fotoğraf makinelerindeki yeni nesil teknolojilerin yaratıcılığa sağladığı katkıların gösterileceği atölye çalışmasında fotoğraf dolu bir gün geçireceksiniz. Aynasız fotoğraf makinesi sistemlerini merak ediyor ve fotoğrafçılıkta yeni teknolojileri tanımak istiyorsanız sizleri etkinliğimize davet ediyoruz.
xbus6

KİMLER KATILABİLİR

Fujifilm’in bugüne kadar düzenlediği etkinliklerde olduğu gibi X-Büs’e de tüm fotoğraf severleri bekliyoruz. Bizim için fotoğraf makinenizin markası önemli değil fotoğrafa gönül veren herkese kapımız sonuna kadar açık.

______________________________________________

E Ğ İ T M E N

Faruk Akbaş Hakkında:

Ülkemizin gezi ve belgesel fotoğrafçılarından Faruk Akbaş, dünyanın pek çok ülkesinde 30 yıldır çekimler yapıyor. Fotoğraf Dergisi’nde sürekli gezi ve fotoğraf yazıları yazmakta olan Akbaş, Kamil Koç Yolculuk dergisinde görsel yönetmenlik yaptı; fotoğrafları National Geographic, Hürriyet, Cumhuriyet, Daily Telegraph, Skylife gibi dergi ve gazetelerde yayınlandı. Uluslararası bir outdoor giysi firmasının marka elçiliğini sürdüren Faruk Akbaş, Gazella Turizm’in dünyanın farklı ülkelerine düzenlediği fotoğraf gezilerinin liderliğini yapıyor.
Fujifilm ve ISUZU sponsorluğunda fotoğraf projeleri gerçekleştiren Akbaş, Asya ve Afrika ülkelerine Türkiye’den karayoluyla (Sarı Otobüs) fotoğraf yolculukları düzenledi. Bu yolculuklar sırasında çektiği belgeseller, TRT ve İz TV’de yayımlandı. TRT’de Yansıma, İz TV’de fotoğraf programının bir bölümü Akbaş’a ayrıldı. Anadolu’nun Özgün Giysileri belgeselini yaptı. Türkiye ve Nepal’de Nokia cep telefonlarının fotoğraf ve film test çekimlerini gerçekleştirdi. Çalışmaları, L’OREAL uluslararası fotoğraf sergilerine dahil edildi. Halen TRT belgesel kanalı için An’ı Yakala dizi belgeselinde Türkiye’yi gezdirerek fotoğraf aktüel programları yapıyor.
İstanbul’da fotoğraf etkinliklerinin yapıldığı Fotoğrafevi’ni, Kayaköy’de Sanat Kampı’nı kurdu. Çeşitli fotoğraf ve belgesel film yarışmalarında jüri üyesi olarak görev aldı; yerli ve yabancı firmalar için moda, otomotiv, turizm fotoğrafları ve tanıtım filmleri çekti. Çin Fotoğraf Federasyonu’ndan davet alarak ülkedeki fotoğraf festivallerine katıldı. Bir süre, Hacettepe ve Akdeniz üniversitelerinde fotoğraf ve belgesel dersleri verdi. İçinde Abdi İpekçi “Dostluk-Barış”, İnsan Hakları Derneği, İngiliz Kültür Derneği, TMMOB, Kültür Bakanlığı, National Geographic birinciliği olmak üzere çok sayıda ödül ve İngiltere Kraliçesinden teşekkür mektubu aldı. Fujifilm X-Photographers dünya fotoğraf topluluğunun arasına seçildi.

Doğa, kültürel yaşam ve tarihsel değerleri içeren fotoğrafları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eczacıbaşı gibi kurum ve kuruluşların Türkiye prestij kitaplarında kullanıldı. Fotoğraf albüm-kitapları dışında, Fotoğrafta Pratik Kompozisyon, Gezi Fotoğrafçılığı, Fotoğraf Cepte (cep telefonu fotoğrafçılığı) yayınladığı kitaplardan bazıları.

faruk akbaş
FARUK AKBAŞ

_______________________________________________

KONTENJAN

Bu atölye çalışmasında tüm katılımcılara Fujifilm X serisi fotoğraf makinesi ve lens bizler tarafından ücretsiz olarak sağlanacaktır. Bu nedenle kontenjan tüm katılımcılara yeterli gelmesi ve eğitimcinin bire bir ilgilenmesine olanak sağlamak amacıyla 30 kişiyle sınırlandırılmıştır.

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Katılımcıların etkinlik boyunca çekecekleri fotoğrafları kayıt etmeleri için yanlarında SD hafıza (SD , SDHC , SDXC vb.) kartı getirmeleri gerekmektedir. Eğer SD kartınız yoksa eğitim başlamadan önce ekibimizde bulunan 4GB yada 8GB’lık kartlardan satın alabilirsiniz. Ekipman teslimi resimli nüfus kimliği ile yapılmaktadır. Kimliğiniz etkinlik günü süresince workshop eğitmenlerinde kalacaktır ve gün sonunda ekipman teslimi ile geri iade edilecektir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın