Baki Hiçyılmaz Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi 20 KASIM’da Trabzon Fotoğrafevi’nde

Baki Hiçyılmaz Sunumundan

Fotoğrafevi mekan hazırlıkları devam ediyor. 20 KASIM 2014 Perşembe akşamı 18:30 da Baki Hiçyılmaz sunum ve söyleşisi ile misafirimiz olacaktır. Sunum ve söyleşinin hemen ardından etkinliğimiz “Fotoğrafta Bakış Açısı” sunumu ile devam edecektir.

Not:Üyeler haricindeki izleyici girişlerinde MİSAFİR kartı temin edinilmesi gerekmektedir. (Not:Kasım ayı misafir kartları ÜCRETSİZ olarak verilmektedir)

Adres: Kunduracılar Caddesi Dedoğlu Sokak No:7 K1 Trabzon

SUNUM ve Baki HİÇYILMAZ  hakkında;
Fotoğraf; Bakmakla görmenin farkını, farklı olarak kaydetmektir, bence.Bu bakışta konu-obje ilişkisini belirlerken bakış noktamızdan kaynaklanan bakışaçımızı iyi kontrol etmemiz gerekir.Nereden, nasıl bakmalı, hangi ışığı, hangi lensi kullanmalıyım sorularının cevaplarını çabucak vermeli ve deklanşöre basmalıyız. Çünkü çekeceğimiz konu-objeye ayıracağımız zaman belki de saniyenin binlerce parçasından biri kadar olacaktır.

Baki HİÇYILMAZ Hakkında;

Karadenizin şirin kenti Trabzonda doğdum, büyüdüm. Çocukluğumdan başlayıp ilk, orta ve yüksek öğrenimimi burada tamamladım.Öğretmenlik yıllarımla devam eden tüm hayatım bu güzel kentin caddelerinde,sokaklarında,sahillerinde geçti.Müzikle, resimle, fotoğrafla,şiirle ve sporla ilgilendim.Yazarlar Birliği, Tradost, Tedak, Kadak, Kuydak gibi Kulüplerle ,Foto Forum, Trb. Belediyesi İl Kültür Kurulu üyeliklerinde bulundum. FODAK adında Fotoğraf ve Dağcılık Kulubü kurarak çevreme fotoğraf ve doğa sevgisi ile çevre bilinci kazandırmaya, geliştirmeye çalıştım. Genel olarak serbest konuları çalışmakla beraber daha çok gezi,doğa ve reklam fotoğrafcılığı ile ilgilendim.İş hayatımın dışında fotoğraf meraklısı arkadaşlarımdan oluşan FODAK kulübümle geziler yaptım. Pek çok yeni arkadaşımın fotoğrafa başlamasına ve gelişmesine yardımcı olmaya çalıştım.Ortaokul sıralarında başlayan fotoğraf sevdam yıllar sonra 1990 larda hobi olarak başladı ve gelişti.Ganitadan Faroza,Boztepeden Kindinara,Hamsiköyden Maçkaya, Ziganadan Kadırgaya ,Sisdağından Tonyaya dağları,yaylaları,vadileri dolaştım durdum.Daha sonra ise yurt içi ve dışı gezilerde bulundum. Özel ve kamu kuruluşlarında fotoğraf dersleri, kurs ve seminerleri verdim.Kamu ve Özel kuruluşlarda yöneticilik yaptım.
Fotoğrafla Canon A1 ile başlayan bu dostluğum halen Nikon ve Leica beraberliğinde tüm canlılığıyla devam ediyor.
Çalışmalarımla yurt içi ve dışında özel ve karma sergilere katılarak ödüller aldım.Pek çok fotoğrafım yerel ve ulusal dergide kapak yapıldı,sayfalarda yer aldı.Halen bakmakla görmenin farkındalığını fotoğraflamanın arayışı içinde, bu zevki yaşamanın uğraşısı içindeyim.

Baki Hiçyılmaz
Baki Hiçyılmaz

1 yorum

  1. Hocam hayırlı geceler yıllar sonra da olsa tesadüfen internedde seni görmek çok güzel hala genç ve yakışıklısınız. İnsanın gönlü güzel olunca güzelliği daim oluyor.Trabzon İHL ‘den bir öğrencinizim.Yusuf Ziya komut.

Bir yanıt bırakın