Ayşegül Özdemir’le Yeni Doğan Bebek Fotoğrafçılığı 13 Ağustos’ta Trabzon FOTOGRAFEVİ’nde

Uyuyan Melekler
Uyuyan Melekler

Ayşegül Özdemir’le Yeni Doğan Fotoğrafçılığı Trabzon FOTOGRAFEVİ’nde

13 AĞUSTOS 2015 Perşembe 20:00 de Ayşegül Özdemir “Uyuyan Melekler fotoğraf sunumu ve YENİ DOĞAN BEBEK FOTOĞRAFÇILIĞI  söyleşisi ile Fotoğraf Sanatçısı Ayşegül Özdemir‘i  fotoğrafseverleri buluşturacağız. Tüm fotoğrafseverler davetlidir.

Ayşegül Özdemir Hakkında;

1980 Yılında Trabzon’da doğan Ayşegül Özdemir, 2003 yılında Karadeniz Teknük Üniversitesi-İşletme bölümünden mezun olur olmaz yurtdışı da dahil çeşitli işlerde çalıştı. Önce pek çok fotoğrafsever gibi o da fotoğrafçılıkla hobi olarak ilgilendi. Eşinin hediyesi olan ilk profesyonel fotoğraf makinasıyla sevdiklerinin özel anlarını fotoğraflamaktan
mutluluk duydu.

2010 yılı itibariyle yönetim kadrosunda görev aldığı “Trafot” derneğinin toplantılarında; fotoğrafçılık bilgisinin temellerini attı ve derneğe ait karma sergilerde fotoğraflarını sergileme imkanı buldu.

Sonrasında ; 2011 yılı Eylül ayında İstanbul’da 40 Haramiler- Muammer Yanmaz / Mağara ‘da Ayça OĞUŞ Doğum Fotoğrafçılığı Semineri’ne katıldı, ardından 2012 Ocak ayında İstanbul’da, Moriz Photography “Yenidoğan Fotoğrafçılığı Atölyesi”nde yenidoğan fotoğrafçılığının nasıl yapılması gerektiğine dair uygulamalı eğitim alarak profesyonel fotoğrafçılık hayatına adım attı. Bu süreçte Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü yüksek onur derecesiyle tamamlayarak fotoğrafçılık mesleğine farklı bir açıdan daha bakmaya başladı.2014 Mayıs ayında yenidoğan fotoğraflarından oluşan ilk kişisel sergisi “Uyuyan Melekler” i izleyicisiyle buluşturdu.

Prematüre doğmuş ikiz kızlarının da verdiği tecrübeyle o günden beri birçok bebeğe sevimli fotoğraflar çeken sanatçı işini çok seviyor ve her bebek için mutlaka yeni bir konsept tasarlayıp çekimlerini gerçekleştiriyor. Yaklaşık 1 yıldır
İstanbul’da ikamet eden Ayşegül Özdemir’in bu süreçte yaşadığı en büyük zorluk ise ; insanları fotoğrafların gerçekliğine inandırmak.

Ayşegül Özdemir
Ayşegül Özdemir

1 yorum

Bir yanıt bırakın