Alper Eryiğit Fotoğraf Sunum ve Söyleşisi 27 KASIM’da Trabzon Fotoğrafevi’nde

Mardin

Fotoğrafevi mekan hazırlıkları devam ediyor. 27 KASIM 2014 Perşembe akşamı 18:30 da Üyemiz Alper Eryiğit “Ovit-Mardin Hattı” adlı fotoğraf gösterisi ve söyleşisi ile bizlerle birlikte olacaktır. Sunum ve söyleşinin hemen ardından etkinliğimiz “Faruk AKBAŞ-GEZİ Fotoğrafçılığı” sunumu Alper Eryiğit anlatımı  ile devam edecektir.

Not:Üyeler haricindeki izleyici girişlerinde MİSAFİR kartı temin edinilmesi gerekmektedir. (Not:Kasım ayı misafir kartları ÜCRETSİZ olarak verilmektedir)

Adres: Kunduracılar Caddesi Dedoğlu Sokak No:7 K1 Trabzon

Sunum ve Alper ERYİĞİT hakkında:


1964 doğumluyum, evliyim ve bir oğlum var. Trabzon’da yaşıyorum. İnşaat mühendisiyim ve halen ihalesi Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılmış olan ‘’Ovit Tüneli’’ inşaatı işinde Proje Müdürü olarak çalışıyorum.
1987 yılında ilk filmli makinemi alıp uzun yıllar şantiye çalışmaları ve anı fotoğrafları çekmeye başladım.
2008 yılında ilk DSLR fotoğraf makinemi aldım. Fotoğraf eğitimimi Trabzon FOTOFORUM derneğinde tamamladım. O zamandan beri fotoğraf ile ilgili bulabildiğim ne kadar kitap ve dergi varsa okuyup çok sayıda fotoğraf gezilerine ve fotomaratonlara katıldım, fotoğraf ile ilgili birkaç farklı internet sitesinden günlük fotoğrafları takip ettim ve etmekteyim.
Geçen süreç içerisinde fotoğrafın çok farklı kategorilerini gözlemledikten sonra kendime en uygun bulduğum ve çekerken de başkalarının fotoğraflarını izlerken de zevk aldığım fotoğraf kategorisi olarak içerisinde insan olan ve ayrıca insan-mekan uyumunun bir arada olduğu konuları fotoğraflamayı sevdiğimi anladım. İçinde insan olan fotoğraf olsun da, bu köyde-yaylada doğal ortamlarda çekilmiş fotoğraflar da olabilir,şehir ve sokak aralarında çekilmiş fotoğraflar da olabilir.
2012 yılından bu güne görev yaptığım Ovit Tüneli inşaatı işinde, fotoğraf ile ilgili öğrendiğim bütün kompozisyon kural ve kaidelerini kullanarak tünel içinde ve dışında, özellikle mutlaka insan odaklı fotoğraflar çekmeye başladım. Bir süre sonra, daha doğrusu istediğim fotoğrafları çekmeyi tamamladıktan sonra bu fotoğrafları bir kitapta toplamayı planlıyorum. Böylece ilk bakışta ürkütücü gelen tünel inşaatı işini , insan odaklı olmak üzere, elimden geldiğince kaliteli bir belgesel haline getirmeye çalışıyorum.

alper eryiğit
Alper Eryiğit

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın